Наш бізнес
Компанія Coal Energy S.A. зареєстрована у Великому Герцогстві Люксембург, її акції котируються на Варшавській фондовій біржі в Польщі з 08 серпня 2011 року.
Підземний видобуток вугілля
На даний момент Компанія не має вугільних активів на території України. До 2025 року основним напрямком діяльності Coal Energy був видобуток вугілля на двох підземних шахтах, розташованих у Донецькій області. Поклади вугілля знаходилися на глибині від 300 до 1 025 метрів. Вугілля видобувалось як механізованим, так і ручним способами на пластах з потужностями від 0,53 до 1,63 метра. Група має понад 20 років позитивного досвіду з проведення робіт у таких умовах і була лідером з відпрацювання тонких вугільних пластів у регіоні.
Група має досвід видобування вугілля довгими вибоями, іноді застосовується камерно-стовповий метод відпрацювання запасів.
Виїмка довгими вибоями. При виїмці довгими вибоями шахтне поле ділиться на протяжні ділянки певної довжини і ширини. Ширина кожної ділянки і визначає довжину очисного вибою. Як правило, один довгий очисний вибій повністю витягує вугілля з такої ділянки. Час його роботи від року до кількох років. Сам процес видобутку вугілля може бути як ручним, так і повністю або частково механізованим. За механізованого видобутку після завершення виїмки система виїмки довгими вибоями переміщується на нову ділянку видобутку. Основними характеристиками виїмки довгими вибоями є висока продуктивність, відносно вища швидкість вилучення запасів, безпека і надійність.
Камерно-стовповий метод. Такий метод використовується, якщо з певних причин (мала кількість запасів вугілля на даній ділянці, складні гірничо-геологічні умови тощо) недоцільне застосування довгих очисних вибоїв. Сам процес видобутку вугілля в камерах може бути як ручним, так і частково механізованим. У разі використання обох методів логістика переміщення вугілля від місць його видобутку на поверхню визначається здебільшого схемою транспорту та обраною схемою підготовки запасів ділянки. Транспортування може бути як у вагонетках (колісний транспорт), так і із застосуванням скребкових або стрічкових конвеєрів.
Переробка відвалів
Наразі Група не контролює цей актив, який знаходиться на території, непідконтрольній українській владі.Група почала унікальний для України проект з переробки відвалів у 2004 року ( розпочато будівництво першої фабрики Групи з переробки вугільних відвалів у місті Сніжне Донецької області). З 2005 р. до 2012 р. переробку відвалів здійснювали на базі фабрики Сніжнянська №1 потужністю 1,2 млн. тонн породних відвалів на рік. У 2012 році фабрика Сніжнянська №1 вичерпала ресурси, розташованих поруч із нею відвалів, і була демонтована після 7 років успішної роботи. З моменту введення в експлуатацію на фабриці було перероблено чотири відвали об'ємом 2,6 мільйона кубічних метрів вуглевмісної породи.
Разом з тим, Група побудувала і запустила в 2012 році нову фабрику з переробки відвалів Преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських (перейменована В«СніжнянськаВ» №2), річна потужність переробки якої становить 1,4 млн. тонн породних відвалів. Ресурсною базою є 3 породних відвали загальним об'ємом 7,2 млн. тонн гірничої маси, розташованих у місті Сніжне.
Конструктивно фабрика є модульною, тобто після переробки наявних відвалів її можна демонтувати та перевезти на інший промисловий майданчик.
Група використовує селективний метод переробки відвалів, який залежить від зольності породи:
- гірнича маса після первинної класифікації за розмірами (скринінгу) без подальшого збагачення продається напряму споживачам (така продукція називається вуглевмісним продуктом) та/або,
- гірнича маса після скринінгу переробляється на фабриці до якості концентрату і продається кінцевим споживачам.
На фабриці з переробки відвалів преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських використовується унікальне поєднання технологічних процесів, яке раніше не використовували в Україні: збагачення на крутопохилому сепараторі та у важкосередовищних гідроциклонах. Встановлення крутопохилого сепаратора дає змогу виділити на першій стадії кондиційний продукт із мінімальними втратами горючої маси, що зменшує навантаження на важкосередовищну сепарацію і дає змогу забезпечити навантаження на модульний збагачувальний комплекс до 200 тонн за годину та знижує питому витрату магнетиту. Вдале поєднання декількох апаратів на операції дешламації дає змогу більш ефективно відмити шлами, підготувати продукт до збагачення у важкому середовищі, а подальше збагачення шламів на гвинтових сепараторах дає змогу досягти глибини збагачення до 0,15 мм. Важливо відзначити, що на фабриці реалізовано замкнуту водно-шламову схему, відповідно відсутнє скидання технологічних вод у навколишнє середовище.
Бізнес Групи з переробки відвалів діє відповідно до Проекту Спільного Здійснення. Програма організована Global Carbon BV, і спрямована на скорочення викидів CO2, що дозволяє Компанії продавати Одиниці Скорочення Викидів відповідно до порядку, встановленого Кіотським протоколом.
Збагачення вугілля
Наразі Група не контролює цей актив, який знаходиться на території, непідконтрольній українській владі. Група розпочала збагачувальну діяльність у 2006 році після придбання Постниківської збагачувальної фабрики. Поточна річна потужність збагачення фабрики становить 720 тисяч тонн рядового вугілля.
В основному фабрика використовується для збагачення коксівного вугілля, що видобувається на ТДВ АП В«Шахта імені Святої Матрони МосковськоїВ» (перейменована ТДВ АП «Шахта Новодзержинська»), ТОВ «Надра Донбасу» та ТОВ «Техінновація». Група повністю задовольняє свої потреби у збагаченні. Крім того, фабрика збагачує вугілля, придбане поза Групою, та надає послуги зі збагачення.
Після завершеної у квітні 2012 року реконструкції фабрика може переробляти всі типи вугілля, перемикатися на збагачення різних марок вугілля без переривання основного виробничого процесу завдяки використанню методу гравітаційного збагачення.